Tayfun Bozoğlu olarak da bilinen Christian Abdullah, (14 Mart 1964 tarihinde Flensburg Almanya’da Christian Abdullah Wellnitz olarak doğmuştur) bir Türk / Alman gitarist, şarkıcı ve bestecidir. Christian Abdullah müziğin dışında halen İstanbul’da denizcilik sektöründe çalışmaktadır.

Christian Abdullah gençlik yıllarında çeşitli oluşumlarda gitarist olarak çalmasına rağmen sakin üniversite hayatı ve iş hayatı sırasında, müzikte bir duraklama dönemi yaşamış fakat yine de bu dönemde yayınlamadığı birçok besteler yapmıştır. Tayfun Bozoğlu olarak da bilinen gitarist bu sakin dönemin ardından oğlu Berk’i de müzik yapmak için cesaretlendirmek için gitarı eline alarak tekrar bir grupta çalmaya başlar.

Halen gitar çalmaya ve beste yapmaya devam eden Christian Abdullah, ara verdiği kariyerine nihayet geç bir dönüş yapmış ve 2016 yılında ağırlıklı İngilizce parçalardan oluşan ilk albümü olan Genug Live’i yayınlamıştır. 2017’nin Aralık ayında ilk teklisi “Yük” ve 2018’in Mayıs ayında “Sonsuz”u yayınlamıştır.